Twój blog motoryzacyjny

Toyota Prius GT300 – niezwykła hybryda

Toyota Prius zapoczątkowała modę na hybrydy, stając się pierwszym masowo produkowanym autem z tym napędem. Nigdy jednak ze swoimi ciężkimi proporcjami dobrze nie wyglądała. Specjaliści z firmy tuningowej APR Racing zmodyfikowali ją nie do poznania.

Prius GT300

I tak powstał najbardziej szalony Prius na świecie. Auto bazuje na podzespołach 4 generacji Priusa, a zostało zbudowane, by konkurować w japońskiej serii wyścigów Super GT.

GT300..

Wygląd uległ sporym modyfikacjom. Poszerzono i zarazem obniżono nadwozie, pojazd otrzymał też wiele aerodynamicznych usprawnień oraz ogromne skrzydło.

Prius GT300.

GT300

Poprawiona jednostka elektryczna dostała wsparcie w postaci widlastej ósemki o pojemności 3,4 l. Silnik współpracuje z 6-stopniową skrzynią biegów, która przenosi napęd na tylne koła.

GT300...

Prius GT300 został odsłonięty podczas tegorocznej imprezy Tokyo Auto Salon, a swój debiut zaliczy 9 i 10 kwietnia na torze Okayama.

 

Zdjęcia: digitaltrends.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze