Twój blog motoryzacyjny

Czy tak będzie wyglądał elektryczny sportowy Mercedes w niedalekiej przyszłości?

Antonio Paglia, designer z Mediolanu, przedstawił swoją wizję elektrycznego Mercedesa w dwóch wersjach: drogowej i z przeznaczeniem na tor. Coupe o oznaczeniu ELK na papierze wyróżnia się bardzo aerodynamicznym kształtem.

Mercedes-ELK8

W zeszłym roku we Frankfurcie Mercedes zaprezentował koncept IAA, który charakteryzował się rekordowo niskim współczynnikiem oporu powietrza. Paglia
w swoim futurystycznym projekcie również przewiduje optymalizację aerodynamiczności konstrukcji, w odróżnieniu jednak od wspomnianego konceptu, który jest hybrydą, stawia na czysty napęd elektryczny.

Mercedes-ELK9

Mercedes-ELK11

Mercedes-ELK12

Mercedes-ELK7

Mercedes-ELK3

Mercedes-ELK14

Mercedes-ELK15

Mercedes-ELK21

Projekt włoskiego designera ukazuje siłę wyobraźni i nic więcej. Jeśli chodzi
o istniejący realnie sportowy pojazd Mercedesa, w którym „całą robotę” wykonuje silnik elektryczny, warto wspomnieć SLS-a AMG Electric Driver. Model ten ujrzał światło dzienne w 2012 roku, a rozgłos zyskał dzięki świetnemu wynikowi na torze Nurburgring.

 
Źródło zdjęć: mercedesblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze