Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ferrari i kolory

Kiedy myślisz o Ferrari, prawdopodobnie w Twojej głowie pojawia się kolor czerwony oraz słynne Rosso Corsa, które jest synonimem włoskiego producenta od dziesięcioleci.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ferrari-F40

Wszystko to za sprawą startów Ferrari w wyścigach. Pierwotnie to jednak kanarkowy żółty, tzw. Giallo Modena, był kojarzony z marką z Maranello. Jest troszkę ciemniejszy od tego w logo Ferrari. Apogeum swojej popularności przeżywał w latach 90.

Ferrari-430-Scuderia-Giallo-Modena

Współcześnie zarówno Rosso Corsa jak i Giallo Modena ustępują miejsca innym barwom. Popularność zyskuje nadwozie w bieli – Bianco Avus. Według Stefano Lai, jednego z szefów ds. komunikacji w Ferrari, do takiego stanu rzeczy przyczynił się pewien powszechnie znany producent elektroniki z Cupertino.

california bianco avus

Unikalne Ferrari F12 TDF w niebieskim kolorze Azzurro Dino z żółtymi akcentami. Najlepsze kolorystyczne combo na świecie?

Ferrari-F12tdf-1

A oto Ferrari 375 MM w kolorze Grigio Ingrid:

1954-ferrari-375-mm-scaglietti-coupe_

Z kolorem tym nierozerwalnie związana jest historia Ferrari 375 MM oraz postać reżysera filmowego, Roberto Rosseliniego. Samochód w momencie zakupu w 1954 roku był w kolorze czerwonym. Reżyser użytkował wóz do pierwszej drobnej stłuczki. Wtedy to prawdopodobnie w głowie Rosseliniego zrodził się pomysł sprezentowania auta żonie, aktorce Ingrid Bergman. Wóz trafił do fabryki, gdzie został przebudowany. Nadwozie od nowa wyrzeźbił Sergio Scaglietti. Ferrari wyróżniało się nietypowym lakierem, który miał komponować się z kolorem oczu aktorki. Obecnie kolor ten można zamówić dla każdego modelu. W 2015 roku Ferrari złożyło hołd Bergman wypuszczając specjalną wersję Californii w kolorze Grigio Ingrid.

ferrari-california-t-tailor-made-shanghai

Rosso Fuoco Opaco (matowa odmiana czerwieni, na którą składają się 3 warstwy lakieru) to jeden z najrzadszych lakierów oferowanych przez włoskiego producenta superaut.

Vossen-Ferrari-458

F12 Berlinetta i Rosso Dino:

Rooso-Dino-Ferrari-F12

Ferrari 458 Spider pomalowane lakierem Nero Daytona byłoby królową niejednych targów motoryzacyjnych:

Ferrari-458-Spider-nero daytona

Jakie jest wasze ulubione ubarwienie Ferrari?

 

Przeczytaj też: Historia logo Ferrari

 
Źródło zdjęć: speedhunters.com, autonotebook.com, classicdriver.com, valvemag.in, coachbuild.com, motorauthority.com, ferrarifun.de, gtspirit.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze