Twój blog motoryzacyjny

Volvo S90 w teście small overlap

Przednia szyba prawie nienaruszona, również słupek A i dach pozostają w stanie dziewiczym. Manekin gdyby mógł, opuściłby wnętrze S90 o własnych siłach, strzepał kurz i poszedł zadzwonić po pomoc drogową. Wynik zderzenia Volvo z nieodkształcalną przeszkodą: 1 do 0 dla Volvo.

crashtestvolvo

Jak głosi legenda, wszystko zaczęło się w 1924 roku, kiedy to Assar Gabrielsson i Gustaf Larson trafili na siebie przypadkiem w restauracji w Goeteborgu i podczas wspólnej konsumpcji owoców morza podjęli decyzję o produkcji samochodu Volvo. W 1927 roku z fabryki wyjechał zbudowany na ramie z buku i jesionu pierwszy model – ÖV4.

Od tego wydarzenia minęło niemal 90 lat, marka Volvo osiągnęła ugruntowaną pozycję w historii motoryzacji, a jej kolejne modele cechują się wysokimi standardami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Pewnie nie raz słyszeliście o tzw. wizji 2020, która zakłada całkowite wyeliminowanie śmiertelnych wypadków z udziałem samochodów marki Volvo. Kolejnym krokiem w realizacji tego celu jest zaprezentowany w grudniu zeszłego roku nowy model S90. W teście small overlap flagowiec Volvo zaprezentował się z jak najlepszej strony:

 

Test small overlap na piątkę zdał także SUV Volvo XC90, który zadebiutował w 2014 roku, a którego opracowanie kosztowało miliard dolarów. Możecie go obejrzeć tutaj. Podobno Volvo przygotowując się do wprowadzenia na rynek tego modelu rozbiło
w testach ponad 100 aut i przeprowadziło ok. 30 000 symulacji komputerowych 3D. Kilka dni temu organizacja Euro NCAP przyznała Volvo XC 90 wyróżnienie „Best in Class Cars of 2015” w dwóch kategoriach. Samochód otrzymał maksymalną notę (100%) w kategorii systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę oraz 97% punktów w kategorii ochrony dorosłych pasażerów.

 

Źródło: euroncap.com, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze