Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Premiera Lexusa LC 500

Lexus LC 500 miał nigdy nie powstać. Jednak bardzo ciepłe przyjęcie konceptu LF-LC
w 2012 roku sprawiło, że Akio Toyoda (CEO Toyoty) zmienił zdanie. Pojazd zadebiutował właśnie na salonie samochodowym w Detroit.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Detroit – January 11, 2016 – Akio Toyoda, Toyota Motor Corporation President and Lexus Chief Branding Officer unveiled the all-new Lexus LC 500 luxury sports car at the North American International Auto Show.  Lexus LC 500 features a 467 hp., V-8 engine, a 10-speed automatic transmission and amazing driving dynamics.  For more information contact Maurice Durand at 714-889-9908.

LC 500 niewiele się różni (na szczęście) od zaprezentowanego 4 lata temu na targach
w Detroit konceptu LF-LC. Sami możecie to ocenić klikając tutaj. Pojazd wygląda efektownie, ma ciekawe proporcje i dynamiczne nadwozie, które może się podobać.

lexus lc500.

Podobno dzięki zastosowaniu stali o podwyższonej wytrzymałości i umiejętnemu rozplanowaniu aluminium i włókna węglowego LC 500 cechuje się lepszą sztywnością skrętną od samego LFA. Z kolei umieszczenie silnika centralnie z przodu i obniżenie pozycji kierowcy pozwoliło uzyskać niemal idealny rozkład masy (52/48 pomiędzy przednią a tylną osią).

lexus lc500

Sportowe coupe wyposażone jest w 5-litrowy silnik V8 (znany m.in. z modelu RC-F), który generuje 467 KM i 528 Nm momentu obrotowego. Napęd trafia na tył za sprawą 10-biegowej automatycznej przekładni (ma być konkurencyjna dla skrzyń dwusprzęgłowych). Lexus LC 500 jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 s. Prędkość maksymalna, jak i cena auta pozostają nieznane.

lexus lc500..

Samochód trafi do sprzedaży w przyszłym roku.


 

 

Źródło zdjęć: Lexus, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze