Twój blog motoryzacyjny

Toyota 86 GRMN, czyli podkręcone GT 86

Toyota GRMN 86 Concept, która zadebiutowała w zeszłym roku na salonie motoryzacyjnym w Tokio, wejdzie do produkcji. Niestety, będzie dostępna tylko na japońskim rynku.

Wóz, który stanowi mocniejszą wersję modelu GT 86, otrzymał kilka aerodynamicznych ulepszeń. Są to: przedni splitter, karbonowa maska, szyby z pleksiglasu i duże czarne skrzydło. Usztywniono również zawieszenie i poprawiono hamulce. Efekt wizualny dopełniają 17-calowe felgi.

Sportowo prezentujący się pojazd został także odchudzony w stosunku do modelu GT86 o 45 kg. 2-litrowa wolnossąca jednostka generuje teraz nie 200 KM (205 Nm), tylko 216 KM (217 Nm). Moc trafia na tylne koła za sprawą 6-biegowej manualnej przekładni.

Toyota 86 GRMN (od Gazoo Racing Masters of Nurburgring) powstanie w liczbie 100 egzemplarzy (premiera w styczniu), a każdy z nich wyceniany jest na 54 595 dolarów. Producent twierdzi, że model był rozwijany na torze Nurburgring i jako dowód udostępnił film z Zielonego Piekła.

 

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze