Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rinspeed Etos

Frank M. Rinderknecht – szwajcarski Leonardo da Vinci i twórca Rinspeed kreuje przyszłość. Jego najnowszy projekt Etos, bazujący na BMW i8, jest równie brzydki wizualnie jak poprzedni – Rinspeed Budii. Nie o wygląd tutaj jednak chodzi, tylko o zastosowane rozwiązania technologiczne.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


etos4

Samochód jest pojazdem autonomicznym, ponieważ celem Rinspeed jest zminimalizowanie wkładu kierowcy w proces podejmowania decyzji za kółkiem. Na szczęście kierownica nie została zlikwidowana. Kiedy kierowca znudzi się czytaniem książki, może z powrotem przejąć kontrolę nad pojazdem.

etos5

etos1

8 zewnętrznych kamer ultra HD monitoruje przestrzeń wokół auta i zapewnia panoramiczny obraz, który trafia na 2 zakrzywione 21,5-calowe ekrany.

etos2

System multimedialny marki Harman dostarcza rozrywkę oraz pełni funkcję asystenta – wykrywa zagrożenia na drodze, które przeoczył kierowca i automatycznie reaguje. System nadzoruje też przebieg podróży i wybór trasy, kontroluje tankowanie, parkowanie, płacenie i wykonywanie połączeń telefonicznych. Układ jest spersonalizowany pod nawyki i przyzwyczajenia kierowcy i można go sterować za pomocą głosu, gestu lub dotyku.

Rinspeed-Etos-1

Pewną nowością jest dron, który stanowi wyposażenie Etosa. Może być on wykorzystywany do zbierania informacji o korkach na drodze lub do wyszukiwania wolnych miejsc parkingowych. Urządzenie może też dostarczać niewielkich rozmiarów przesyłki i pełnić funkcje powietrznego aparatu fotograficznego lub wideorejestratora.

Rinspeed-Etos-31

etos3

Najbardziej zagadkowym patentem w Etosie jest platforma składająca się z 12 000 diod, która może być przekształcona w elektroniczną świecącą tablicę.

Rinspeed-Etos-17

Etos to demonstracja możliwości technologicznych, a nie gotowy do sprzedaży produkt. Przynajmniej nie na dzień dzisiejszy. Samochód, który jest projektem międzynarodowym pod egidą szwajcarskiej firmy oficjalnie zadebiutuje przed publicznością na styczniowych targach elektroniki użytkowej CES 2016 w Las Vegas.


 

 

Źródło: Rinspeed


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze