Twój blog motoryzacyjny

Devel Sixteen i 5000 KM

Devel Sixteen na Dubai Motor Show

2 lata temu na Dubai Motor Show można było obejrzeć prototyp pojazdu Devel Sixteen, który według jego twórców był wyposażony w silnik w układzie V16 o pojemności 12,3 l i gargantuicznej mocy 5000 koni mechanicznych.

Sprawdź możliwośći Devel Sixteen

Nic dziwnego, że media motoryzacyjne podeszły wtedy do tego wynalazku z dużym dystansem. Zastosowanie tak potężnego silnika w pojeździe rodzi wiele pytań, m.in.
o rodzaj opon czy skrzynię biegów, która będzie w stanie przenosić taką moc i moment obrotowy na koła. Arabski sen o pojeździe zakrzywiającym czasoprzestrzeń trwa jednak w najlepsze, a kolejną jego odsłoną jest zaprezentowany dwa dni temu film z pomiaru parametrów ogromnego silnika na hamowni:

 

Za silnik, z którego ostatecznie nie udało się wydusić maksymalnej mocy, odpowiada amerykańska firma Steve Morris Engines. Za powstaniem pojazdu stoi arabskie przedsiębiorstwo Defining Extreme Vehicles Car Industry L.L.C. W 2013 roku odpowiedzialny za projekt Rashid Al-Attari twierdził, że Devel Sixteen wkrótce będzie w stanie ustanowić nowy rekord prędkości. Samochód ma rozpędzać się do setki w 1,8 s, a jego maksymalna prędkość to aż 560 km/h.


 

Źródło: worldcarfans.com i Devel Sixteen


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze