Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo S90

Dla Szwedów końcówka roku jest wyjątkowo gorąca. Volvo zaprezentowało zdjęcia flagowej limuzyny S90, która zadebiutuje na styczniowych targach w Detroit. Samochód będzie konkurował z Mercedesem klasy E, BMW serii 5 i Audi A6. Co o nim wiemy?


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1.Wygląd

Volvo-S90-New-1

Design to mocna strona Volvo S90. Grill i światła w reflektorach w kształcie młota Thora znamy z modelu XC90. Dostojność limuzyny wyraża się w jej rozmiarze. Auto mierzy aż 4960 mm, jest szerokie na 1890 mm, a rozstaw osi wynosi 2940 mm.

Volvo-S90-New-18

Volvo-S90-New-10

W 2013 roku producent pochwalił się 2-drzwiowym konceptem Coupe, który stylistycznie odbiegał od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni w przypadku marki Volvo. Model S90 to takie racjonalne i wyważone rozwinięcie konceptu sprzed dwóch lat. Dodano dwoje drzwi, wyostrzono linie, a nadwozie zyskało kilka dodatkowych przetłoczeń. Jednocześnie tył pojazdu został zachowany niemal w niezmienionej formie.

volvoS90

2. Silnik

Klient będzie mógł wybierać spośród dwóch 2-litrowych jednostek wysokoprężnych: D4 o mocy 190 KM i 400 Nm i D5 o mocy 235 KM i 480 z napędem na 4 koła. Dostępna będzie również w ofercie jednostka benzynowa – T6 o mocy 320 KM (też z AWD). Dla miłośników hybryd w ofercie jest wersja T8 z 84-konnym silnikiem elektrycznym. Najsłabszy silnik będzie oferowany z manualną przekładnią, w przypadku mocniejszych wersji będzie to 8-biegowa automatyczna skrzynia. Volvo przewiduje również wersję hybrydową od Polestar.

3. Wnętrze

Volvo-S90-New-51

Volvo-S90-New-59

Volvo-S90-New-67

Luksus po szwedzku nie jest nachalny – w przestronnym wnętrzu znajdziemy delikatną skórę, aluminium, włókno węglowe, naturalne drewno czy system audio Bowers & Wilkins. Pod tym względem kabina S90 przypomina bardzo wnętrze SUV-a XC-90. Zarządzanie nawigacją i komputerem odbywa się za pomocą tabletu.

4. Bezpieczeństwo

Volvo-S90-New-78

Następca S80 został wyposażony w wiele systemów zapewniających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom. Nowość stanowi system, który wykrywa duże zwierzęta (łosie, sarny) na drodze i inicjuje wsparcie hamulca. Z kolei jazdę w korku wspiera system Pilot Assist, umożliwiający również półautonomiczną jazdę z prędkością do 130 km/h po dobrze oznakowanej drodze.

Volvo-S90-New-2

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze