Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Fenyr SuperSport

Libańska firma W Motors odsłoniła w Dubaju pojazd o nazwie Fenyr SuperSport. To następca Lykana HyperSport, który latał pomiędzy drapaczami chmur w filmie „Szybcy i wściekli 7”.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Fenyr SuperSport jest owocem współpracy inżynierów Magna Steyr, stylistów włoskiego StudioTorino i niemieckich specjalistów od tuningu z firmy Ruf Automobile (na co dzień zajmują się tuningiem Porsche).

2016-FenyrSupersport-05

Ostre krawędzie i załamania nadwozia, które wykonano z dużej ilości włókna węglowego, przywołują w pamięci Lykana HyperSport. I na tym podobieństwa w zasadzie się kończą.

2016-FenyrSupersport-03

Fenyr jest lżejszy od Lykana i przede wszystkim mocniejszy. Pod maską drzemie 4-litrowy, 6-cylindrowy bokser podwójnie turbodoładowany, który generuje 900 KM i 1200 Nm. Moc auta przesyłana jest na tylną oś za sprawą 7-biegowej, 2-sprzęgłowej skrzyni biegów.

2016-FenyrSupersport-02

Osiągi na papierze wciskają w fotel. Fenyr przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,7 s., a jego maksymalna prędkość to podobno 402 km/h.

2016-FenyrSupersport-09

Co jeszcze wiadomo?

Spotkanie na drodze Fenyra SuperSport będzie bardzo trudne – W Motors planuje produkować jedynie 25 egzemplarzy rocznie, a każdy z nich ma kosztować ok. 1,6 mln dolarów. To znacznie mniej od Lykana HyperSport, który wyceniany był na 3,4 mln dolarów (zbudowano zaledwie 7 sztuk).

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze