Twój blog motoryzacyjny

Zakazana reklama BMW 340i

Telewizyjna reklama najnowszego BMW serii 3 została zakazana w Wielkiej Brytanii. Advertising Standards Authority uznała, że spot zachęca do niebezpiecznej jazdy.

BMW 3

30-sekundowy film prezentuje BMW serii 3, które porusza się żwawo krętą drogą wzdłuż nadmorskiego wybrzeża. Spot został opatrzony krótkim hasłem: „stworzone dla zakrętów”. W sumie nic nadzwyczajnego ani oryginalnego. Setki podobnych reklam aut powstaje na całym świecie każdego roku i zaraz po obejrzeniu nikt ich już nie pamięta. W konserwatywnej Anglii trzy osoby stwierdziły jednak, że reklama BMW jest kontrowersyjna i promuje brawurową jazdę. Swoje obawy zgłosiły do ASA (Advertising Standards Authority), a ta przyznała im rację. Instytucja chroniąca moralność wyspiarzy oświadczyła, że zdolność do kontroli pojazdu nie została jasno przedstawiona w kontekście bezpieczeństwa i dlatego reklama BMW w obecnej formie nie może być emitowana w TV. Na szczęście jest internet i my możemy ją zobaczyć. Kontrowersyjna?


Obejrzyj: Najlepsze reklamy motoryzacyjne 2014 roku


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze