Twój blog motoryzacyjny

Mazda RX-Vision

Mazda RX-8 przeszła w niebyt w 2012 roku, a wraz z nią jednostka z wirującym rotorem w kształcie trójkąta, zwana potocznie silnikiem Wankla. Japończycy jednak całkowicie z tego rozwiązania nie zrezygnowali, czego dowodem jest najnowszy koncept Mazdy RX-VISION, zaprezentowany na Tokyo Motor Show.

Mazda-RX-Vision-13

Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko, że Mazda RX-VISION wykorzystuje nową generację silnika z wirującym rotorem SKYACTIVE-R, a sam koncept RX-VISION jest wizją przyszłości sportowego auta z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Można przypuszczać, że inżynierowie z kraju Kwitnącej Wiśni znaleźli jakiś sposób na ograniczenie paliwożerności jednostki i poradzili sobie z niską trwałością uszczelnień, która charakteryzowała silnik Wankla.

Mazda-RX-Vision-16

Mazda-RX-Vision-15

Koncept Mazdy, zbudowany zgodnie z filozofią „KODO – dusza ruchu”, prezentuje się zjawiskowo. To, co czyni ten samochód niezwykłym, to jego proporcje. Pojazd ma bardzo długą maskę, muskularne nadkola, krótki krępy tył i łagodnie opadającą linię dachu. Nadwozie wydaje się wymuskane i gładkie, jakby było dziełem rzeźbiarza, a nie samochodowego stylisty. We wnętrzu bije po oczach minimalizm i prostota.

 
Jak Wam się podoba koncept Mazdy?

Źródło: crankandpiston.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze