Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Autopilot w Modelu S Tesli

Nie ma dnia bez wiadomości od Elona Muska o planach podboju świata przez jego Teslę. Koncern przedstawił funkcję autopilota, która jest częścią nowej wersji oprogramowania o kryptonimie 7.0. Co daje ona kierowcy?


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


tesla-model-s-autopilot-software-70

Teoretycznie zwalnia kierowcę z prowadzenia pojazdu na autostradzie. Funkcja autopilota dzięki systemowi kamer, czujników i radaru GPS utrzymuje samochód na odpowiednim pasie, „czyta” znaki drogowe, ostrzega przed zderzeniem bocznym
i zachowuje bezpieczną odległość od auta jadącego z przodu. Kierowca nie musi też sam zmieniać pasa – po włączeniu kierunkowskazu pojazd samodzielnie wykona ten manewr, gdy uzna, że pas jest wolny.

W praktyce jednak kierowca cały czas musi kontrolować sytuację na drodze i ręce od kierownicy może oderwać co najwyżej, by się podrapać po plecach. Sam Musk przyznaje, że funkcja jest obecnie w fazie testów i na pełną autonomiczność trzeba jeszcze kilka lat poczekać. Autopilot oferowany jest jako opcja w Tesli Model S w cenie 2500 dolarów.

 
Źródło: jalopnik.com

Zerknij na: Tesla Model X –7 faktów na temat elektrycznego SUV-a

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze