Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo S60 Polestar TC1

Po 30 latach od występów w European Turing Car Championship Volvo znowu będzie brało udział w wyścigach. Zespół Polestar Cyan Racing wystartuje w przyszłorocznych mistrzostwach świata samochodów turystycznych pojazdem Volvo S60 Polestar TC1.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Polestar Cyan Racing announces multi-year FIA WTCC programme

W 1985 roku Thomas Lindstrom i Gianfranco Brancatelli jadąc Volvo 240 Turbo wygrali European Touring Car Championship. W 2016 roku Volvo powalczy o zwycięstwo w serii FIA WTCC, która według Szwedów jest najlepszą platformą do rozwijania programu sportów motorowych.

Polestar Cyan Racing announces multi-year FIA WTCC programme

Polestar Cyan Racing announces multi-year FIA WTCC programme

Przygotowywany do wyścigu samochód to Volvo S60 Polestar TC1, który dysponuje nowo opracowanym 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2-litrów z rodziny Drive-E (cechuje się niskim współczynnikiem tarcia wewnętrznego). Motor
z turbodoładowaniem generuje 400 KM. Konkurencja? Citroen, Honda i Chevrolet.


Źródło: gtspirit.com, autoblog.com

Obejrzyj: test Volvo S60 R-Design pakiet Polestar


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze