Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren 650S Spider Can-Am

W latach 1967-1971 McLaren zdominował wyścigi Can-Am (The Canadian American Challenge Cup), które uchodziły za najszybszą serię wyścigową na świecie. Aby uczcić 50. rocznicę przystąpienia do tych zawodów, która przypada na przyszły rok, brytyjski producent przedstawił wyjątkowy model 650S Spider Can-Am.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


mclaren6

McLaren 650S Can-Am niemal w całości zbudowany jest z włókna węglowego. Z tego materiału wykonana jest m.in. maska, przedni splitter, tylny zderzak, spojler oraz składany dach. Z kolei cztery końcówki układu wydechowego zrobione są
z polerowanej stali.

mclaren5

Auto wyróżnia się kutymi felgami, które są efektem inspiracji historycznym modelem McLarena M1B.

mclaren4

mclaren1.

Nie ma żadnych zmian, jeśli chodzi o silnik. Jest to podwójnie doładowana 3,8-litrowa jednostka V8 o mocy 650 KM i 678 Nm. Auto rozpędza się do setki w 3 sekundy i może poruszać się z maksymalną prędkością 329 km/h.

mclaren7

McLaren 650S Spider Can-Am powstanie w limitowanej liczbie 50 egzemplarzy, a klienci mogą wybierać spośród 3 rodzajów lakieru – Mars Red, Papaya Spark i Onyx Black. Wszystkie kolory korespondują z barwami typowymi dla wyścigowych aut z lat 60.

mclaren3

Cena McLarena w Wielkiej Brytanii zaczyna się od 255 850 funtów, a dostawa przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku.


Źródło zdjęć: worldcarfans.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze