Twój blog motoryzacyjny

Alfa Romeo 4C według Zender

Alfa Romeo 4C jest autem niezwykle charakterystycznym i wpadającym w oko. Grupa tuningowa Zender uznała jednak, że to za mało i postanowiła pojazd udoskonalić.

Na szczęście modyfikacja jest dosyć subtelna. Samochód otrzymał całkowicie nowy zderzak przedni, dodatkowe boczne wloty powietrza i dyfuzor. Zmodyfikowano również tylny pas i końcówki układu wydechowego.

Moc auta została zwiększona. Dzięki interwencji Zender turbodoładowana jednostka benzynowa 1.75 o mocy 240 KM dostała ekstra 34 KM. Kompaktowa i lekka Alfa Romeo rozpędza się teraz od 0 do 100 km/h w 4,3 s., a jej maksymalna prędkość wynosi 265 km/h.

Zastosowanie włókna węglowego m.in. w lusterkach i dachu pozwoliło zbić masę auta (4C waży ok. 900 kg na sucho) o 15 kilogramów i uzyskać niezły stosunek masy do mocy – 3,23 kg/KM.

Wnętrze przyozdobiono czarną skórą oraz alcantarą z czerwonym przeszyciem.

Jak wam się podoba szybka Włoszka po zabiegu upiększającym?

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze