Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes IAA concept jak transformer

Pośród wielu konceptów, które możemy podziwiać na trwających właśnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, propozycja Mercedesa wydaje się najbardziej szalona wizualnie. Projektanci auta obrali za cel zlikwidowanie oporu powietrza. I można powiedzieć, że prawie im się udało.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mercedes-Benz-Concept-IAA-6

Mercedesa IAA cechuje współczynnik oporu powietrza Cx 0,19. Wartość ta stawia go
w gronie takich aerodynamicznych pojazdów, jak np. Volkswagen XL1 (Cx 0,189) czy przedwojenny Schlorwagen Pillbug (Cx 0,113).

MB-IAA-Concept-12

MB-IAA-Concept-6

Najciekawsze jest to, że samochód, który jest długi na ponad 5 metrów, zmienia swój kształt podczas jazdy. Przy prędkości 80 km/h automatycznie załącza się tryb, który modyfikuje nadwozie, tak by opory powietrza były jak najmniejsze. Tył auta zostaje wydłużony o 39 cm, a ze zderzaków wysuwają się specjalne klapki, które optymalizują aerodynamiczność całej konstrukcji. Ważną rolę w zmniejszeniu oporu powietrza odgrywają również aktywne felgi.

MB-IAA-Concept-2

Ale aerodynamika to nie wszystko. Pojazd wyposażony jest w multum czujników
i modułów, które umożliwiają autonomiczną jazdę i komunikację z innym pojazdami na drodze.

MB-IAA-Concept-3

Czterodrzwiowe coupe o futurystycznym kształcie jest hybrydą. Łączna moc jednostki benzynowej i elektrycznej wynosi 279 KM. Deklarowany zasięg na silniku elektrycznym to 62 kilometry. Wartość ta wzrasta do 66 kilometrów, gdy włączymy tryb aerodynamiczny. Maksymalna prędkość auta została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

MB-IAA-Concept-5

W kuluarach mówi się, że pewne rozwiązania zastosowane w koncepcie mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w nowej S-klasie.


Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze