Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche Mission E koncept – przyszły konkurent Tesli?

Tesla Motors nie ma konkurencji na rynku. Imperium Elona Muska rozwija się w szalonym tempie i wydaje się, że na dzień dzisiejszy nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać ekspansyjnych planów genialnego przedsiębiorcy. Być może jednak w niedalekiej przyszłości się to zmieni za sprawą Porsche i projektu Mission E.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

missioneporsche

Koncept zaprezentowany przez Porsche na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie ma 2 silniki elektryczne podobne do tych, które stosowane są w 919 Hybrid. Pozwalają one wygenerować równowartość 600 KM (440 kW). Jest to wystarczająca moc, by rozpędzić się do 250 km/h, a pierwszą setkę łyknąć w 3,5 s. Druga setka na liczniku pojawia się po 12 sekundach od startu.

porschemissione6

porsche2

Porsche Mission E ma zasięg ok. 500 km (ok. 70 km więcej od topowego modelu Tesli). Akumulator litowo-jonowy zamontowany został pomiędzy przednią a tylnią osią, gwarantując nisko położony środek ciężkości. Porsche zastosowało tu technologię ładowania bezprzewodowego („Porsche Turbo Charging”), a największą rewolucją jest szybki system napełniania baterii. Według niemieckiej firmy naładowanie akumulatorów do poziomu 80% (wystarcza na przejechanie 400 kilometrów) zajmuje zaledwie 15 minut. Jeśli to prawda, Porsche Mission E miałoby w tym aspekcie wyraźną przewagę nad pojazdami Tesli Motors.

porsche1

porsche missione4

Samochód wygląda futurystycznie, chociaż wyraźnie czerpie ze stylistyki Panamery czy modelu 911. Nadwozie wykonano z dużej ilości włókna węglowego i aluminium.

porschemissione

We wnętrzu rządzą wyświetlacze i dotykowe ekrany LCD.

porschemissione7

Czy koncept Porsche Mission E w ogóle powstanie? Koncern podejmie decyzję do końca roku. Jeśli projekt Mission E dostanie zielone światło, na ulicach pojawi się najwcześniej w 2019 roku.


 

Źródło zdjęć: jalopnik.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze