Twój blog motoryzacyjny

Swincar E-Spider – alternatywa dla quada

Oto Swincar E-Spider – francuski startup firmy Mecanroc. Na stronie firmowej przedstawiany jest jako pająk na kołach. Nie hałasuje, nie zanieczyszcza środowiska (elektryk) i odznacza się wyjątkowymi zdolnościami w terenie.

Swincar E-Spider

 

Jak wygląda Swincar E-Spider?

Swincar E-Spider na pierwszy rzut oka wygląda jak zlepek kilkunastu części zakupionych w hurtowni motoryzacyjnej. W rzeczywistości jego lekka aluminiowa konstrukcja i zawieszenie są przemyślane i dopracowane w szczegółach. Swincar E-Spider gładko pokonuje rowy melioracyjne i drogowe nierówności. Funkcja odchylania w zakrętach maksymalizuje stabilność (pojazd zachowuje się jak wahadło). „Pająk” nie ma też podobno problemów ze wspinaniem się na wzgórza o nachyleniu do 70 stopni.

Swincar pająk wszędołaz

Pewną niewiadomą stanowią wąskie opony – błotnisty teren może być dla Swincara sporym wyzwaniem. Minusem jest także niewielki prześwit. Można tylko domyślać się, jak będą reagowały aluminiowe elementy pojazdu przy ostrzejszej jeździe czy zderzeniu z przeszkodą.

Jazda wszędołazem Swincar E-Spider

Napęd Swincara pochodzi z 4 silników elektrycznych, po jednym na każde koło (moc od 1 do 1,5 kW). Litowo-jonowe akumulatory znajdują się pod siedzeniem kierowcy E-Spidera, a ich ładowanie pozwala na ok. 4 godziny jazdy.

Możliwości Swincara

Alternatywa dla quadów i crossów? Oferta francuskiej firmy – Swincar E-Spider, skierowana jest głównie do wojska i miłośników off-roadu. Jego twórcy dostrzegają również w tym projekcie szansę na poprawę mobilności osób niepełnosprawnych (przewidziana jest wersja z dżojstikiem, a także wersja dwuosobowa).

Swincar zdobył wiele nagród na kwietniowych Targach Innowacji w Genewie, a do sprzedaży trafi pod koniec tego roku. Ile kosztuje? Cena Swincara E-spider to ok. 60 000 zł.

Zobaczcie go w akcji:


 

Źródło: swincar.fr


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze