Twój blog motoryzacyjny

Nanico – mikrus z Brazylii

Jest znacznie mniejszy od Smarta. Mniejszy od BMW Isetta. Porównywalny z Peelem P50. Przypomina połączenie zabawki ze Smyka z pojazdem z kreskówki Cartoon Network. Poznajcie Nanico (czyli chucherko, karzełek) – najmniejszy brazylijski samochód.

nanico2

Nanico jest odpowiedzią na korki i problemy parkingowe w Sao Paulo. Według jego twórcy i projektanta, Caio Strumiello, pojazd łączy w sobie mobilność, ekologiczność
i niskie koszty utrzymania.

nanico1

Waży 300 kg, ma dwa miejsca i napędza go benzynowy silnik ze skutera o pojemności 125 ccm, który zapewnia 12 KM i pozwala rozpędzić się do ok. 70 km/h. Koszt pojazdu wynosi 5 000 dolarów.

Gulf1

Nanico można również nabyć z instalacją CNG, a w przyszłym roku w ofercie pojawi się jeszcze jednostka elektryczna zasilana z baterii słonecznych (umożliwi to ładowanie auta w 6 godzin).

Nanico4

 
Źródło: nanicocar.com.br, jalopnik.com, noticiasautomotivas.com.br

Zerknij też na: węgierskie mikrosamochody i auta, które rozmiarami nie grzeszą


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze