Twój blog motoryzacyjny

Od 0 do 100 km/h w 1,779 s

Studenci Uniwersytetu w Stuttgarcie w ramach programu Green Team Formula zbudowali elektryczną wyścigówkę, która wyróżnia się niezwykłym przyspieszeniem.

Ze startu zatrzymanego napędzany na cztery koła elektryczny pojazd rozpędza się do setki w czasie 1,779 s. Jest to nieoficjalny rekord Guinnessa. Poprzedni wynik był o 0,006 sekundy gorszy.

worldrecordalt1_3383269b

Recepta na takie osiągi? Połączenie mocy (136 KM) i maksymalnego momentu obrotowego już na starcie, niska masa (160 kg) oraz przyczepność zapewniona przez lekkie opony. Stosunek mocy do masy bolidu nie jest tak wyśrubowany jak w pojazdach Formuły 1 czy Koenigseggu One:1, ale bije pod tym względem Bugatti Veyron Super Sport (2,08 kg/kW). Pojazd wyposażony jest w 4 elektryczne silniki oraz pakiet akumulatorów o pojemności 6,62kWh.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze