Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Od 0 do 100 km/h w 1,779 s

Studenci Uniwersytetu w Stuttgarcie w ramach programu Green Team Formula zbudowali elektryczną wyścigówkę, która wyróżnia się niezwykłym przyspieszeniem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ze startu zatrzymanego napędzany na cztery koła elektryczny pojazd rozpędza się do setki w czasie 1,779 s. Jest to nieoficjalny rekord Guinnessa. Poprzedni wynik był o 0,006 sekundy gorszy.

worldrecordalt1_3383269b

Recepta na takie osiągi? Połączenie mocy (136 KM) i maksymalnego momentu obrotowego już na starcie, niska masa (160 kg) oraz przyczepność zapewniona przez lekkie opony. Stosunek mocy do masy bolidu nie jest tak wyśrubowany jak w pojazdach Formuły 1 czy Koenigseggu One:1, ale bije pod tym względem Bugatti Veyron Super Sport (2,08 kg/kW). Pojazd wyposażony jest w 4 elektryczne silniki oraz pakiet akumulatorów o pojemności 6,62kWh.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze