Twój blog motoryzacyjny

BMW M3 i M4 od G-Power

Niemiecki G-Power znany jest z tego, że jak weźmie auto ‘na warsztat’, to później trudno je odróżnić od statku kosmicznego. Szczególnie w kwestii osiągów (patrz: Mercedes S63 AMG Coupe lub BMW Hurricane RS Touring). Tym razem specjaliści od tuningu przedstawili pakiet modyfikacji dla BMW M3 i M4.

Kuracja wzmacniająca składała się m.in. z optymalizacji oprogramowania ECU
i modyfikacji układu wydechowego. Zwrócono także uwagę na redukcję masy. Podwójnie doładowana 6-cylindrowa jednostka o pojemności 3-litrów, która fabrycznie ma 431 KM i 550 Nm, dzięki zastosowaniu modułu Bi-Tronik 2 V2, zyskała dodatkowe 129 KM i 170 Nm.

W imię nieskrępowanej wolności G-Power usunęła również ogranicznik prędkości. Podkręcone M3 i M4 mogą teraz rozpędzić się do 310 km/h, a pierwszą setkę mieć na liczniku już po 3,8 s.

Wygląd zewnętrzny nie uległ drastycznym zmianom. Auto otrzymało 21-calowe kute felgi Hurricane RR z oponami Michelin (245/30 ZR21 – przodu i 295/25 ZR21 – tył) oraz tytanowy (opcjonalnie z włókna węglowego) układ wydechowy z czterema końcówkami o średnicach 90 mm, który jest lżejszy od produkcyjnego o ponad 7 kg.

 

Źródło: G-Power


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze