Twój blog motoryzacyjny

Koenigsegg One:1 i jazda bez trzymanki

Robert Serwański, kierowca testowy Koenigsegga, rozpędza się do 343 km/h. A potem wciska hamulec. W międzyczasie zapewnia swoim organom wewnętrznym kosmiczną wirówkę i swobodne przemieszczanie. Kierownicy prawie nie dotyka, bo nie ma takiej potrzeby.

Szwedzkiego barbarzyńcę z Angelholm definiuje wyższa matematyka. Od 0 do 300 km/h w czasie 11,92 s. Od 300 km/h do 0 km/h w 6,03 s. W sumie rozpędzenie i zatrzymanie pojazdu zajęło kierowcy jedynie 17,95 sekundy, co jest o 3,24 s lepszym wynikiem od tego, jaki osiągnięto z Agerą R w 2011 roku. Ktoś powie parafrazując Hamleta: ‘liczby, liczby, liczby’. Ktoś inny powie cytując Pulp Fiction: ‘bad motherf****r’. Obydwoje będą mieli rację.

Obejrzyjcie film:

 

Przeczytaj: Koenigsegg Agera One:1 i drag racing i Koenigsegg Regera – hybryda o mocy Airbusa

 

Źródło: koenigsegg.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze