Twój blog motoryzacyjny

Range Rover sterowany smartfonem

Grupa Jaguar-Land Rover pokazała Range Rovera, którego można sterować za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Pomysł sam w sobie nie jest nowy – podobne rozwiązanie możemy znaleźć w najnowszym BMW serii 7.

Remote-Control-Range-Rover-Sport-6

Manewrowanie pojazdem w trudnym terenie ma być teraz jeszcze prostsze. Kierowca będzie mógł pokierować autem z zewnątrz, unikając przeszkody i wybierając najbardziej optymalną trasę. Maksymalna prędkość jazdy to ok. 6 km/h.

Aplikacja pozwala również wycofać samochód na parkingu, jeśli sąsiadujące pojazdy stoją zbyt blisko i uniemożliwiają otwarcie drzwi i zajęcie miejsca w środku. Funkcja zdalnego sterowania jest aktywna do 10 metrów od auta i ogranicza się do kontroli kierownicy oraz pedału gazu i hamulca. W innej sytuacji system unieruchamia pojazd.

Hit czy kit?

 

Źródło: Land Rover


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze