Twój blog motoryzacyjny

Nowe BMW serii 7

Flagowiec BMW został oficjalnie zaprezentowany. Naszpikowany elektroniką
i nowoczesną technologią pojazd trafi do salonów na jesieni tego roku. Co wiadomo
o nowej „siódemce”?

1.

2016-BMW-7-Series-New1Carscoops

Według członka zarządu BMW AG, Klausa Fröhlicha, BMW 7 to najlżejszy luksusowy sedan w swoim segmencie. Samochód jest lżejszy od poprzednika o 130 kg. Nadwozie składa się z większej ilości elementów zrobionych z włókna węglowego. Do zredukowania masy przyczyniło się również zastosowanie połączonych struktur aluminium, stopów magnezu i tworzyw sztucznych.

2.

2016-BMW-7-Series-New74Carscoops

BMW serii 7 debiutuje nową platformą, która będzie bazą dla przyszłych modeli BMW.

3. Samochód posiada zawieszenie pneumatyczne na obu osiach, które jest automatycznie poziomowane, dodatkowo układ Executive Drive Pro ma regulować przechyły nadwozia.

4.

2016-BMW-7-Series-New76Carscoops

Po raz pierwszy kierowca będzie mógł sterować systemem multimedialnym za pomocą gestów. Ruchy dłoni będą wykrywane przez czujnik 3D. Z kolei jeśli chodzi o system iDrive – oprócz tradycyjnego pokrętła będzie miał on także ekran dotykowy.

5. Pojazd będzie miał laserowe światła (znane z BMW i8) oraz skrętną tylną oś w opcji.

6.

2016-BMW-7-Series-New21Carscoops

Funkcja zdalnego parkowania, tzw. Remote Control Parking, pozwoli kierowcy zaoszczędzić czas na popularny manewr, który wykona samodzielnie komputer. Funkcję będzie można aktywować niczym James Bond – kluczykiem.

7.

2016-BMW-7-Series-New67Carscoops

Zarówno kierowca jak i pasażerowie będą czuli się w nowym BMW serii 7 komfortowo. Limuzyna wyposażona jest m.in. w inteligentne fotele z funkcją masażu, 4-strefową klimatyzację i system rozpylania perfum (8 rodzajów). Panoramiczny dach, podobnie jak to ma miejsce w Rolls-Royce Wraith, może w nocy imitować rozgwieżdżone niebo. Na pokładzie znajdziemy również tablet, którym można zarządzać wszelkimi funkcjami auta.

8.

2016-BMW-7-Series-New2Carscoops

Dostępne silniki – benzynowa 3-litrowa, 6 cylindrowa jednostka o mocy 326 KM (BMW 740i), V8 biturbo o pojemności 4,4 l i mocy 450 KM (BMW 750i) oraz diesel V6 (BMW 730d). W niedalekiej przyszłości pojawi się również hybryda typu plug-in (740e).

 

 

Źródło: jalopnik.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze