Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin Vantage GTE – samochód, który jedzie, nawet jeśli stoi w miejscu

Tobias Rehberger, niemiecki artysta, znany z zamiłowania do sztuki abstrakcyjnej, został poproszony przez Aston Martin Racing o zaprojektowanie ‘liberii’ dla modelu Vantage GTE. Samochód brytyjskiej marki w najbliższy weekend weźmie udział
w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Aston-Martin-Vantage-GTE-art-car

Malowanie pojazdu bazuje na optycznej geometrii, zniekształca percepcję i zapewnia efekt iluzji. Spoglądając na samochód dłużej niż 5 minut, możemy odnieść wrażenie, że ten jest w ruchu.

artist-creates-le-mans-vantage-gte-art-car

Wielobarwnym Aston Martinem z numerem 97 będą jeździli Darren Turner, Stephane Mucke i Rob Bell.

vantage gte

Vantage GTE nie jest pierwszym autem, uczestniczącym w wyścigu Le Mans, które posiada unikalne kolory i charakterystyczny wygląd. W 1975 roku rzeźbiarz, Alexander Calder, pomalował na kolorowo BMW 3.0 CSL. Pojazd zapoczątkował kolekcję BMW Art Car, której fragment (6 aut) mogliśmy oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie w zeszłym roku.

Źródło: sportscar365.com, evo.co.uk

Zerknij też na: Samochód na ścianie – współczesny design na świecie


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze