Twój blog motoryzacyjny

Rekordowe gumopalenie

Jeśli chodzi o tworzenie sztucznej mgły, to w moim prywatnym rankingu liderują chłopcy z Tax the Rich – za umiejętne połączenie absurdu z absurdem. W grupie pościgowej znajdują się Tanner Foust – za grację i samochód, Ken ‘Gymkhana’ Block – za całokształt oraz gość o ksywie Zman377 – za nieuznawanie półśrodków. A potem jest już peleton. Bardzo silny, bo składający się z ponad setki uczestników.

Symultaniczne palenie laczka miało miejsce na początku tego roku w Australii, w mieście Canberra. W wydarzeniu uczestniczyło 107 aut przeróżnych marek, których łączna moc wynosiła 61 000 KM. Dominowały Holdeny i Fordy, ale były również tak egzotyczne pojazdy, jak Volkswagen Beetle z V8 czy Mercedes W126. W końcowym wyniku uwzględniono 103 samochody – 4 uczestników wyłamało się i paliło gumę krócej niż regulaminowe 30 sekund.


 
Przeczytaj też: Rytuał palenia gumy


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze