Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Najdziwniejsze rajdy świata


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Blind Man Car Rally

blindmanrally

Ten niezwykły rajd odbywa się na dystansie 40 mil w Indiach (ostatnio w mieście Nagpur). Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem ludzi niewidomych i niedowidzących. Kierowcy towarzyszy niewidomy pilot, który do dyspozycji ma mapę w alfabecie Braille’a.

Baja 1000

Baja-1000

Jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. Ma miejsce w Ameryce Północnej, trasa mierzy 1000 mil i trzeba ją pokonać w niecałe dwie doby.

Sturgis Motorcycle Rally

Sturgis

Amerykański zlot i rajd motocyklowy, odbywający się w sierpniu w Dakocie Południowej (Sturgis). Jego początek sięga 1938 roku, kiedy to kilkoro przyjaciół i miłośników motocykli postanowiło się spotkać. Obecnie rajd liczy tysiące uczestników.

24 Hours of LeMons

24-hours-of-lemons-nh-cover

To parodia historycznego 24 hours of Le Mons. Uczestnicy rywalizują w autach, które nie mogą kosztować więcej niż 500 dolarów, łącznie z dokonanymi modyfikacjami i naprawami. Rajd odbywa się w wybranych miastach USA.

Mil Millas Sport

millas

Klasyczny rajd samochodowy, który odbywa się każdego roku w Argentynie. Jest hołdem wobec historycznego włoskiego wyścigu Mille Miglia. Rajd ma 1600 km, podzielonych na kilka etapów. Podczas kilkudniowego wyścigu można podziwiać wspaniałe krajobrazy Patagonii, a wieczorami pić czerwone wino i grać w golfa.

Mongol Rally

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizowany jest przez The Adventurists i liczy 10 000 mil. Ma wymiar charytatywny, wpisowe 1000 funtów przeznaczane jest na określony cel. To rajd dla twardzieli. Nic oprócz startu i mety nie jest przygotowane, dlatego uczestnik musi mieć survival we krwi. Mongol Rally rozpoczyna się w Europie, a kończy w Ułan Bator. Wymagania co do auta: silnik max 1200 cm3, a sam pojazd nie może posiadać napędu 4×4.


Gumball 3000

Yellow_Porsche_Carrera_GT_Gumball_3000_(2007)

3000 mil zabawy, za którą trzeba zapłacić ok. 100 000 dolarów (wpisowe). Najszybsze i najdroższe pojazdy oraz możliwość zobaczenia z bliska kilku celebrytów. Rajd organizowany jest od 1999 roku i ma charakter towarzyski. W swojej krótkiej historii dwukrotnie zahaczał o Polskę. W tym roku start miał w Sztokholmie, a trasa wiodła przez Oslo, Kopenhagę, Amsterdam, San Francisco, Los Angeles. Celem ostatecznym było Las Vegas.

 

 

Źródło zdjęć: carguydad.com, 1000millas.com.ar, 24hoursoflemons.com, de.wikipedia.org, theadventurists.com, weirdnewsfiles.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze