Twój blog motoryzacyjny

Mercedes Benz CLK-GTR Roadster na sprzedaż

Mercedes Benz CLK-GTR Roadster to unikatowy samochód. Razem z Porsche 911 GT1 Straßenversion czy McLarenem F1 GTR reprezentuje wymarły gatunek pojazdów, które powstają w pewnym określonym celu, w limitowanej liczbie egzemplarzy, i niemal natychmiast znikają w luksusowych garażach bogatych kolekcjonerów. Teraz jedno takie auto, w perfekcyjnym stanie, trafiło na aukcję Bonhams.

mercedes clk gtr

Mercedes CLK GTR w zawodach FIA GT

By Mercedes mógł rywalizować w zawodach serii FIA GT, musiał według regulaminu wyprodukować minimum 25 sztuk sportowej wyścigówki z homologacją drogową. I tak powstało 26 wyjątkowych pojazdów, a wśród nich 6 roadsterów.

samochód mercedes clk gtr

Wystawiony na sprzedaż samochód pochodzi z 1999 roku. Napędzany jest silnikiem V12 AMG o pojemności 6,9-litrów, który generuje 612 KM i 775 Nm. Oznacza to, że sprint do setki zajmuje jedynie 3,8 s., a prędkość maksymalna to 320 km/h.

mercedes clk gtr

mercedes clk gtr

Znalezienie Mercedesa CLK-GTR z przebiegiem 6 kilometrów na liczniku jest jak odkrycie żywego jednorożca. Dlatego szacunkowa wartość auta waha się między 2,2 – 2,6 mln dolarów.

 

 

Źródło: bonhams.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze