Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Toyota Supra MK4 znana z filmu „Szybcy i wściekli” zlicytowana

185 000 dolarów. Za taką sumę został sprzedany pojazd, którego sławę wśród ulicznych ścigaczy rozpropagował japoński gang The Mid Night Club i film „Szybcy i wściekli”.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Supra-3

Supra MK4 (rocznik 1993) kojarzy się najczęściej z nielegalnymi ulicznymi wyścigami, agresywnym tuningiem i silnikiem z serii JZ. Oraz z Paulem Walkerem, grającym Briana O’Connera w „Szybkich i wściekłych”.

Supra-2

W filmie wzięło udział kilka modeli MK4, ale podobno to właśnie ten konkretny egzemplarz uczestniczył w finałowej scenie wyścigu na 1/4 mili, którą możecie obejrzeć poniżej.

Supra-11

Supra ma pod maską słabszą odmianę 3-litrowego silnika, oznaczonego symbolem 2JZ-GE, o mocy 224 KM. Jednostka współpracuje z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Prędkość maksymalna auta wynosi ok. 240 km/h.

Supra-4

Pojazd na potrzeby produkcji był modyfikowany w kalifornijskim warsztacie The Shark Shop (Eddie Paul) i posiada m.in. wzmocnione zawieszenie, klatkę bezpieczeństwa, kierownicę Sparco i skrzydło firmy APR.

Supra-7

Butle z podtlenkiem azotu nie są z niczym podłączone i robią za atrapę.

 

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze