Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Cztery pierścienie w wersji ekstremalnej – Audi TT Clubsport Turbo Concept

Audi odkryło, że dzikość serca można mierzyć elektrycznie napędzaną sprężarką. Ta technologia, która pozwala wyeliminować efekt turbodziury, została zastosowana
w ekstremalnym modelu TT Clubsport Turbo Concept. Pojazd prężył swoje muskuły na imprezie Worthersee w Austrii.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


audi-tt-clubsport-turbo-concept-2015-wrthersee-tour

Wygląd Audi TT Clubsport Turbo budzi respekt. Pojazd wizualnie nawiązuje do Audi 90 IMSA GTO z końca lat 80. Posiada szerokie nadwozie, spojler, który można ręcznie regulować, ogromny grill, liczne wloty powietrza i charakterystyczny dyfuzor z tyłu. We wnętrzu znajdziemy tytanową klatkę, kubełkowe fotele oraz czarną Alcantarę.

audi-tt-clubsport-turbo-concept-2015-wrthersee-tour_100510462_l

Przede wszystkim jednak Audi stawia na innowacje, przecierając szlaki, jeśli chodzi o elektryczne sprężarki. Rozwiązanie to sprawia, że silnik reaguje od najniższych obrotów, a auto dynamicznie startuje po wciśnięciu pedału gazu. Za napęd elektrycznych sprężarek odpowiada 48-woltowa instalacja, a litowo-jonowe akumulatory, umieszczone w bagażniku, kumulują energię w procesie rekuperacji.

Samochód napędzany jest 5-cylindrową jednostką TFSI o pojemności 2,5-litrów. Jej moc to 600 KM, a moment obrotowy – 650 Nm. Masa auta została ograniczona do 1369 kg, co przekłada się na osiągi – samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,6 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

 

 

Źródło zdjęć: motorauthority.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze