Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Conquest Knight XV – w sam raz na prywatną wojnę

Conquest Knight XV waży prawie 9 ton, jest większy od Hummera H2 i posiada pełne opancerzenie. Mógłby realizować się w misjach wojskowych, ale budowany jest
z myślą o bogatych biznesmenach, którzy cenią bezpieczeństwo, oryginalność i luksus.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


conquest-knight-8

Conquest Knight XV składany jest ręcznie w kanadyjskiej fabryce, a grube opancerzenie, które chroni auto przed ostrzałem z Kałasznikowa, a nawet pociskiem z granatnika RPG, otrzymuje już na etapie produkcji. I tym wyróżnia się na tle innych aut o charakterze paramilitarnym, które swoje pancerne zbroje dostają w ramach przeróżnych modyfikacji czy udoskonaleń.

conquest-knight-3

System kamer i noktowizorów, w który wyposażony jest Knight XV, umożliwia swobodny podgląd tego, co się dzieje wokół pojazdu zarówno w dzień, jak i w nocy.

conquest-knight-4

Conquest Knight XV zasilany jest silnikiem Forda o pojemności 6,8-litrów V10 o mocy 400 KM i momencie obrotowym na poziomie 678 Nm. Maksymalna prędkość takiego kolosa z powodu masy wynosi 110 km/h. Nieznane jest spalanie, ale pojemność zbiornika paliwa – 238 litrów – każe przypuszczać, że nie jest ono małe.

conquest-knight-xv-24

Pojazd wbrew wojskowemu wyglądowi zapewnia swoim pasażerom komfortowe warunki. Producent chwali się tym, że auto jest pojemne i może pomieścić 6 zawodowych koszykarzy.

conquest-knight-xv-32

conquest-knight

Nie brakuje tu gadżetów, które są tak popularne w XXI wieku. W kabinie znajdziemy konsolę Playstation, ekrany LCD, tablety i wysokiej klasy zestaw stereo marki Alpine. Każdy pojazd jest tak naprawdę personalizowany pod klienta i trudno znaleźć dwa takie same egzemplarze. Cena? W zależności od wyposażenia może przekraczać nawet 800 000 dolarów.

 

Dla porównania: DARTZ
Źródło: conquestvehicles.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze