Twój blog motoryzacyjny

Koenigsegg Agera One:1 i drag racing

Koenigsegg to potwór, który charakteryzuje się brutalną siłą. Szwedzka bestia stworzona ku pokrzepieniu serc bardzo wymagających kierowców. Supersamochód wymykający się matematycznym kalkulacjom o przyspieszeniu. Model Agera One:1 został sfilmowany podczas zeszłotygodniowej imprezy VMAX200 Hypermax na prywatnym torze testowym w Leicestershire (Wielka Brytania).

ksegg-one-1

Ponad 30 superaut, wśród których znalazły się m.in. Ferrari Enzo, Porsche Carrera GT, Ferrari 458 Speciale, McLarena P1 czy Lamborghini Aventador, wzięło udział w paradzie sponsorowanej przez Jaguara, a zorganizowanej przez benzynowych ekstremistów spod znaku VMAX200. Imprezie przyświecały 4 żywioły: moc, szybkość, hałas i pasja, a jej uczestnicy mogli sprawdzić się (oraz swoje wozy) w rozmaitych konkurencjach. Jedną z nich był drag racing.

W wyścigu równoległym wystąpił pojazd niezwykły i rzadki, bo zbudowany w sześciu egzemplarzach, Koenigsegg Agera One:1. Należy on do bardzo elitarnej grupy aut na świecie, które mogą pochwalić się stosunkiem mocy do masy na poziomie jeden do jednego. Spersonalizowana Agera One:1, w ciemnoniebieskim karbonowym wdzianku, rozpędziła się do 360 km/h.


 

Zerknij też na: Koenigsegg Agera One:1 oraz Koenigsegg Regera – hybryda o mocy Airbusa

 

Źródło: oneluxurymarketing.com, vmax200.com, Bhp Project


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze