Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

SUV – moda na sukces

Moda na SUV-y i crossovery trwa w najlepsze i większość marek ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model, w którym siedzi się wysoko i nie trzeba przejmować się krawężnikami. Na tworzenie aut z gatunku Sport Utility Vehicle decydują się również producenci, których nikt by o to kilka lat temu nie podejrzewał. Rynkiem rządzi „pani Potrzeba”, a tej nie sposób odmówić. Rzućmy okiem na te marki:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Lamborghini

01-lamborghini-urus-beijing-2012628opt

Koncept SUV-a pod nazwą Urus Lamborghini pokazało po raz pierwszy w 2012 roku w Pekinie. Jest to pojazd zupełnie inny i odbiegający formą od kanciastego modelu LM002 z lat 80., który zyskał popularność głównie w Arabii Saudyjskiej. W Urusie ma zakochać się cały świat i pewnie dlatego prace nad autem trwają tak długo, a decyzja o debiucie jest odkładana w czasie.

Aston Martin

Aston-DBX-002

W tym roku w Genewie Aston Martin pokazał projekt koncepcyjny crossovera oznaczonego jako DBX. Dyrektor wykonawczy marki, Andy Palmer, przekonywał, że nie jest to jeszcze samochód gotowy do produkcji, ale ogromne zainteresowanie projektem na targach (plus szybka kalkulacja z księgowymi) zapewne wpłynęło na zmianę decyzji. Kilka dni temu Aston Martin ogłosił, że koncept DBX jednak powstanie. Firma ma otrzymać potężny zastrzyk dofinansowania (300 milionów dolarów), a duża część tej sumy ma zostać wykorzystana na rozbudowanie zakładów oraz na rozwój prac nad wspomnianym crossoverem.

Lotus

Lotus Exige S

Pojazdy Lotusa kojarzone są najczęściej z lekkością i niezłym prowadzeniem, a nad brytyjską marką unosi się duch Colina Chapmana, który stawiał na aerodynamiczność i sportowe właściwości. W niedalekiej przyszłości w ofercie producenta pojawi się również sportowy SUV. Głównodowodzący Lotusa, Jean-Marc Gales, potwierdził, że prototyp będzie gotowy w przeciągu 12 miesięcy. Pojazd ma pozostać wierny wartościom marki. Gales uważa, że wszystkie SUV-y są duże i ciężkie, dlatego Lotus skonstruuje auto szybkie i lekkie, którego masa nie przekroczy 1600 kg. Pierwszy produkcyjny egzemplarz ma być gotowy w 2019 roku.

Bentley

bentley-bentayga-less-camo-2

O tym, że Bentley zbuduje SUV-a mówiło się od jakiegoś czasu. Na targach w Detroit poznaliśmy jego nazwę – Bentayga, a internet zalała fala pierwszych zdjęć. Samochód zadebiutuje na rynku prawdopodobnie w przyszłym roku, a jego cena przekroczy milion złotych. Co ciekawe, w ostatnich dniach media poinformowały, że firma rozważa również zbudowanie crossovera, który byłby pozycjonowany niżej od Bentayagi. Więcej o SUV-ie Bentleya tutaj. Wysublimowane szkice auta znajdziecie na stronie firmowej.

Rolls-Royce

roller-spy-2015-013

3 miesiące temu Torsten Muller-Otvos, dyrektor marki Rolls-Royce, wystosował komunikat prasowy, w którym oficjalnie poinformowano o planach wypuszczenia na rynek nowego typu pojazdu. Wynika z niego, że będzie to SUV, chociaż w komunikacie, składającym się z 453 słów, akronim SUV nie pojawia się ani razu. Jest za to termin „high-bodied car” oraz zwrot „can cross any terrain”. Samochód powstanie na skróconej platformie Phantoma i będzie nazywał się Cullinan. Na zdjęciu tzw. muł testujący zawieszenie.

Maserati

Maserati-Kubang-concept-2

Luksusowy SUV z trójzębem – Maserati Levante – ma zadebiutować na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Detroit, a do produkcji trafić w 2017 roku. Pojazd ma bazować na modelu Kubang (na zdjęciu powyżej), który pokazano we Frankfurcie w 2011 roku. Konkurencja: Porsche Cayenne. Cena: powyżej od 90 000 euro, ale topowa wersja może kosztować nawet 200 000 euro.

 

Źródło zdjęć: carscoops.com, crankandpiston.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze