Twój blog motoryzacyjny

Happening Jaguara

Druga generacja Jaguara XF zaprezentowana została w iście hollywoodzkim stylu – samochód, prowadzony przez kaskadera Jima Dowdalla, przejechał po dwóch stalowych linach, zawieszonych kilkanaście metrów nad Tamizą.

CPA702-World's+Longest+Car

Nowy Jaguar XF w 75% składa się z aluminium, co sprawia, że jest o 190 kg lżejszy od ustępującego modelu. Poprawiono sztywność skrętną nadwozia (o 28%), zmianie uległy również proporcje limuzyny – auto jest teraz krótsze i niższe od poprzednika i cechuje się większym rozstawem osi (o całe 51 mm – do 2960 mm).

Jeśli chodzi o silniki, w ofercie znajdzie się 2-litrowa wysokoprężna jednostka o mocy 163 KM lub 180 KM. Klient będzie mógł także wybrać 3-litrową benzynową doładowaną jednostkę V6 o mocy 380 KM lub zdecydować się na wysokoprężny silnik V6 o mocy 300 KM. Samochód oficjalnie zadebiutuje na nowojorskich targach motoryzacyjnych w kwietniu, a do sprzedaży trafi prawdopodobnie pod koniec roku.

 

Źródło: Jaguar, crankandpiston.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze