Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

DARTZ albo złote myśli Leonarda F. Yankelovicha

Miłośnik wódki, kobiet i samochodów – niekoniecznie w takiej kolejności. Król życia, kontrowersyjny pozer, kreator złego smaku i twórca Dartz Armored Cars – dokładnie
w takiej kolejności. Najbardziej wyluzowany gość w branży automotive. Szczery do bólu. Chwali się tym, że nie ma prawa jazdy i nie umie prowadzić, a na pomysł firmy produkującej ekstremalne i nieporównywalne z niczym innym pojazdy wpadł ot tak, bo po prostu potrzebował pieniędzy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


„Luksus jest zbyt powszechnym słowem. Luksus można kupić w supermarkecie. Ja wolę słowo: bogactwo”

leonard-yankelovich-2

Dartz to nadmiar bogactwa: inkrustowane diamentami zegary i deska rozdzielcza, złoto jako element dekoracyjny, egzotyczne rodzaje skór, w tym ta, która przyczyniła się do spopularyzowania auta na świecie – skóra z penisa wieloryba. Yankielovich zapytany, dlaczego tapicerka wykonana jest z przyrodzenia Moby Dicka, odparł, że jego klienci chcą rzeczy wyjątkowych i kosztownych, poza tym taki narząd wieloryba działa na wyobraźnię.

The-Hog-Ring-Auto-Upholstery-Community-Dartz-Motorz-Company-Black-Snake-Whale-Penis-2

„Nasze motto: każda misja jest możliwa, ale to kosztuje. Jesteś gotowy zapłacić?”

Dartz-Prombon-Iron-Diamond

Wnętrza samochodów Dartz Armored Cars są szyte na miarę i personalizowane według upodobań klienta. Jeśli ten zażyczy sobie jacuzzi, łóżko wodne czy złotą sziszę na pokładzie, tak się stanie. W tym sensie nie ma dwóch takich samych aut. Każde jest wyjątkowe i niepowtarzalne. I każde według Yankelovicha stanowi dzieło sztuki na miarę XXI wieku. Podstawowa cena auta wynosi ok. miliona dolarów, ale górna granica nie jest określona. Przykładowo Dartz Prombron w wersji Black Dragon został wyceniony na 8 milionów dolarów.

„Dartz Prombron to prawdziwy czołg na kołach”

dartz

Detektory bomb, elektrochromatyczne szkło i opancerzenie klasy B7, które wytrzyma ostrzał z AK 47, wybuch granatu czy atak z użyciem środków chemicznych. Dodatkowo we wnętrzu znaleźć można czarną skrzynkę rejestrującą rozmowy, skaner siatkówki oraz linii papilarnych, laser odstraszający paparazzich, a także sieć kamer, dzięki którym można śledzić wszystko to, co dzieje się wokół pojazdu. Prombron Black Shark ma podkręcony silnik M275 AMG o mocy 1500 KM, waży ponad 4 tony i rozpędza się do 180 km/h.

„Jeśli piję wódkę, to piję jej dużo”

Dartz-Prombron-Red-Diamond-Pictures

Wódka to ważny element historii Dartza. Przewija się niemal cały czas w wywiadach z twórcą oryginalnego Prombrona. Yankelovich wymyślił kiedyś nawet bardzo specyficzną promocję auta. Sprzedawał ekskluzywną wódkę RussoBaltique za ponad 750 000 dolarów w pakiecie z Prombronem.

„Nasi klienci mają już wszystko w swoim garażu i jedyne, co chcą, to mieć coś zupełnie innego”

PICT1015

Dartz brany jest czasem za rosyjską firmę, od czego Yankelovich się jednak odżegnuje. Yankelovich czuje się spadkobiercą dziedzictwa rosyjsko-bałtyckich zakładów, które produkowały samochody w Rydze na początku ubiegłego wieku. W Rydze też mieści się główna siedziba firmy (istnieje od 1988 roku). Do klientów Dartza należą m.in. Jay-Z czy Dennis Rodman.

„Dyktator musi jeździć samochodem, którego nie można kupić u dilera”

2012-dartz-prombron-aladeen-edition-side-3

Dartz Prombron Aladeen zagrał w filmie „Dyktator” Sachy Barona Cohena. Sam Yankelovich uważa swój pojazd za idealny dla wszelkiej maści dyktatorów, władców, bogatych księżniczek i wszystkich tych, dla których bezpieczeństwo w połączeniu z przepychem jest priorytetowe.

 

 

Źródło zdjęć i informacji: jalopnik.com, dartz.us, dartzkombat.com, extendcreative.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze