Menu

Program motoryzacyjny ProfiAuto (Odc. 34) – Lancia Delta S by MOMODESIGN

16 marca 2015 , , , Komentarze:

Włosi słyną z tego, że mają pizzę, Cosa Nostrę, tutti frutti, Koloseum, Giorgetto Giugiaro, trzy tysiące rodzajów makaronów, oliwę extra vergine oraz kilka powszechnie znanych superaut. Nie możemy też zapomnieć o Lancii, której daleko do przewodzenia w rankingach sprzedaży, a bardzo blisko do całkowitego unicestwienia (tu dyrektor Fiata, Sergio Marchionne, się kłania i robi fikołka).

LanciaDelta2

Jakiś czas temu koncern Fiata ogłosił decyzję o wycofaniu Lancii z Europy i sprzedaż tej zasłużonej dla historii motoryzacji marki została ograniczona praktycznie do rynku włoskiego i okrojona do zaledwie kilku modeli. W Polsce produkowana jest Lancia Ypsilon (prawdopodobnie do końca 2018 roku), a w teorii można jeszcze kupić Voyagera i Deltę. Tę ostatnią, z pakietem stylistycznym MOMODESIGN, mieliśmy okazję przetestować. Zapraszamy na krótką videorelację:

 

 

Komentarze

Najczęściej oglądane filmy

Kalendarium ciekawostek

Produkcja Forda Model T

Produkcja Forda Model T

Archiwum

  Starsze miesiące  

Lokalizacje ProfiAuto

Redakcja

Marcin ProfiAutor
Dobry, zły i brzydki. Kolekcjoner wrażeń. W wolnym czasie napada na banki, wykoleja pociągi i pojedynkuje się. Szczęśliwy posiadacz plakatu z Aston Martinem DB5, dzięki któremu czuje się prawie jak James Bond.