Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bentayga – SUV Bentleya

Bentley w zeszłym roku sprzedał 11 020 aut. To dużo. Właściwie był to rekord. W firmie strzelały korki od szampana, a poziom emocji przekroczył masę krytyczną. Szef marki, Wolfgang Dürheimer, ogłosił, że teraz trzeba iść za ciosem i zmieść z powierzchni ziemi całą konkurencję, zanim ta w ogóle się pojawi. Koniem trojańskim i fuzyjnym granatem nuklearnym w jednym ma być SUV.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Spy-Shots of Cars

Nazywa się Bentayga, a jego nazwa inspirowana jest światem przyrody i nawiązuje zarówno do rosyjskiej tajgi, jak i szczytu górskiego Roque Bentayga na Wyspach Kanaryjskich. Dürheimer twierdzi, że Bentayga będzie pierwszym SUV-em na rynku łączącym luksus z niezwykłą wydajnością. Samochód do salonów trafi w 2016 roku, ale zainteresowanie zakupem w ciemno wyraziło już ponad 4000 osób.

Spy-Shots of Cars

W tym momencie wiadomo, że cena podstawowej wersji oscylować będzie wokół
140 000 funtów i dopóki Rolls-Royce nie wypuści własnego SUV-a, nie znajdziemy droższego auta w tym segmencie. W ofercie będzie prawdopodobnie wersja z dieslem (mówi się o mocniejszej wersji 4.2 l V8 TDI, które znamy z Audi A8) oraz hybryda.

bentley-bentayga-less-camo-2

Na pierwszych zdjęciach szpiegowskich zakamuflowany Bentley Bentayga wygląda trochę jak Fiat Freemont po wizycie w salonie odnowy biologicznej.


Źródło zdjęć: autoexpress.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze