Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Najlepsze nowe Porsche to stare Porsche – Rob Dickinson i Singer

Brytyjski muzyk i jednocześnie pasjonat Porsche 911 – Rob Dickinson – nie lubi słowa ‘retro’. Ale jest ono ważne w kontekście tego, czym zajmuje się jego firma. Kalifornijski Singer Vehicle Design, istniejący od 2009 roku, bierze na warsztat klasyczne Porsche 911 (964), rozbiera na części i buduje jeszcze raz. Łącząc nowoczesność z tradycją tworzy nową jakość.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Singer7

Specjaliści Singera wymieniają zawieszenie, hamulce, skrzynię biegów, dłubią w silniku, podkręcają moc, rzeźbią nadkola, malują i personalizują wnętrze. Wykorzystują w swojej pracy włókno węglowe i materiały najwyższej jakości. Pojazd otrzymuje indywidualny sznyt, który nie zaburza jednak, co bardzo ważne, klasycznego wyglądu i spójności stylistycznej dziewięćset jedenastki.

Singer3

Singer4

To, co wyróżnia Singera spośród innych firm zajmujących się modyfikacjami klasycznych wozów to niezwykła uwaga na detale i wykonanie. Pietyzm przy dokręcaniu każdej śrubki. Tkliwość przy montowaniu klamki. Namaszczenie, z jakim formują kształt nadkola. Warto wspomnieć, że gotowy egzemplarz to efekt kilku tysięcy roboczogodzin.

Singer1

Singer5

Firma korzysta wyłącznie z markowych dostawców: jeśli fotele, to Recaro, hamulce – Brembo, zawieszenie – Ohlins, przeróbki silnika – Cosworth. Nie dziwi zatem fakt, że cena Porsche 911 ze znaczkiem Singer jest wysoka. Za tchnienie nowego ducha w stary oryginalny korpus trzeba zapłacić grubo ponad 200 000 dolarów.

Singer6

Jak Porsche 911 by Singer sprawuje się na drodze? Niewielu miało przyjemność się przekonać. W każdym razie Chris Harris, Jay Leno czy James May z Top Gear byli bardzo zachwyceni. A to niezła rekomendacja dla kalifornijskiej marki.Zerknij też na: Magnus Walker i Porsche 911

 

Źródło zdjęć: singervehicledesign.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze