Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Audi R8 drugiej generacji

Druga generacja Audi R8 zadebiutuje na marcowych targach motoryzacyjnych
w Genewie, ale już wiemy, czego można się spodziewać. Samochód będzie lżejszy
i szybszy od poprzednika oraz zaopatrzony w nowy napęd quattro.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Standaufnahme    Farbe: Arablau

Nowe Audi R8 waży 1454 kg i zasilane będzie jednostką V10 o pojemności 5,2-litrów, z którą współpracuje 7-biegowa automatyczna skrzynia S-Tronic (zrezygnowano całkowicie z manualnej skrzyni biegów).

Standaufnahme    Farbe: Arablau

Dostępne będą dwie wersje pojazdu: podstawowa o mocy 540 KM i 540 Nm i Plus – 610 KM i 560 Nm . W pierwszy przypadku R8 będzie w stanie rozpędzić się do 321 km/h, pierwsza setka pęknie po 3,5 s. Mocniejsza wersja jest szybsza o 0,3 s, a prędkość maksymalna wynosi 330 km/h.

Przy konstruowaniu nadwozia stosowano aluminium i włókno węglowe. Zwiększono również jego sztywność skrętną. Auto zyskało m.in. nowy kształt zderzaka i wzór świateł LED.

Standaufnahme    Farbe: Arablau

Tańsza wersja ma kosztować 165 000 euro. Audi R8 Plus to wydatek rzędu 187 000 euro.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze