Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Projekt Porsche 901 – kreatywne spojrzenie na model 911

Być może wszystko płynie, świat się zmienia i w ogóle Panta rhei, ale wyjątkiem od tej reguły jest Porsche 911, które od ponad 50 lat ma ten sam niezmieniony wygląd i tylko
z generacji na generację coraz bardziej unowocześniane wnętrzności. Pewien stylista z Turcji zbuntował się i przedstawił własną graficzną wizję motoryzacyjnej legendy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Porsche-901-Concept-15

Punktem odniesienia dla projektanta, Ege Argudena, była czwarta generacja Porsche 911 (996). Model ten w momencie premiery w 1997 spotkał się z krytyką najbardziej zatwardziałych fanów marki. Jego zmodyfikowane ‘naleśnikowe’ reflektory nie wszystkim wtedy przypadły do gustu. Arguden poszedł kilka kroków dalej w swoim projekcie, a największe wrażenie robi mocno opadająca linia dachu oraz niski tył z okrągłymi wlotami powietrza w pokrywie silnika.

Porsche-901-Concept-14

Porsche-901-Concept-16

Porsche-901-Concept-18Porsche-901-Concept-1

 

Źródło zdjęć: carbodydesign.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze