Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lotus Evora 400

Lotus zaprezentował najszybszy i najmocniejszy model w historii firmy. Nazywa się Evora 400 i jak łatwo odgadnąć ma 400 koni. Samochód napędzany jest jednostką V6
o pojemności 3,5-litra i dysponuje momentem obrotowym na poziomie 410 Nm.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Lotus-Evora-400-9

W rubryce pod tytułem „przyspieszenie do setki” widnieją 4,2 sekundy. To szybciej od modelu Evora S o całe 0,6 s. Wyższa jest też prędkość maksymalna – Evora 400 osiąga granicę 300 km/h.

Lotus-Evora-400-2

Tak wysokie parametry to efekt odchudzenia auta (całe 22 kg). Przeprojektowano zawieszenie, zmodyfikowano zderzak z dużymi wlotami powietrza i zainstalowano mocniejsze hamulce. W opcji znalazł się również mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Nowy dyfuzor i skrzydło uzupełniają pakiet aerodynamicznych zmian.

Lotus-Evora-400-7

Evora 400 swój oficjalny debiut zaliczy na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie, a na europejski rynek trafi w połowie tego roku.

 

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze