Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Vettel w Ferrari FXX K na torze Fiorano

Ferrari FXX K to odpowiedź na pytanie: „Jakie auto zbudowałoby Ferrari, gdyby nie było żadnych zasad?”. Za kierownicą tego pocisku, który debiutował kilka miesięcy temu w Abu Dhabi, zasiadł czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


sebastian-vettel-ferrari-fxx-k

Ferrari FXX K powstało według podobnych założeń konstrukcyjnych, co model FXX. Jest przeznaczone na tor i o homologacji drogowej można zapomnieć. Litera ‘K’ w nazwie to nawiązanie do systemu KERS (Kinetic Energy Recovery System), który jest znany z Formuły 1. Pojazd napędzany jest silnikiem V12 o pojemności 6,2 l, który generuje 850 KM. Dodatkowe 190 KM zapewnia elektryczny motor. Łącznie daje to 1050 KM, a maksymalny moment obrotowy dobija do 950 Nm.

Samochód posiada podwójny splitter, sporych rozmiarów dyfuzor i odznacza się niezwykłym dociskiem aerodynamicznym, który wynosi 544 kg przy ok. 200 km/h. Mówi się, że FXX K powstanie ostatecznie w 40 egzemplarzach, a każdy z nich będzie kosztował 2,5 miliona dolarów. Zakupioną sztukę właściciel zobowiązany jest garażować w stajni Ferrari w Maranello.

 

Przeczytaj też: Ferrari 458 Speciale A i Ferrari na każdy dzień tygodnia

 
Źródło zdjęć: crankandpiston.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze