Twój blog motoryzacyjny

Hot hatch według Forda – Focus RS

Nowy Ford Focus RS trzeciej generacji ma 2,3-litrowy silnik EcoBoost i moc 320 KM. To znacznie mniej od zwariowanego Hoonicorna, trudno jednak będzie go pomylić na ulicy ze zwykłym Focusem. W swoim stylu pojazd przetestował Ken Block.

fordfocusrs_01

Focus RS otrzymał nową turbosprężarkę. Posiada też nowy napęd na cztery koła
z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego DTV (Dynamic Torque Vectoring). Dzięki dwóm zestawom sprzęgłowym system dystrybuuje moment obrotowy pomiędzy poszczególne koła. Na tylną oś może trafić maksymalnie 70% momentu obrotowego,
a jeśli zaistnieje taka potrzeba to całe 100% może dostać oddzielnie każde z tylnych kół. Generalnie nowy system AWD ma zapewniać jeszcze lepszą przyczepność pojazdu w zakrętach.

Z zewnątrz groźny wygląd auta podkreślają trapezoidalny grill, dyfuzor, sporych rozmiarów spojler i gargantuiczne końcówki wydechu. Ford ujawnił RS-a na specjalnym pokazie w Kolonii, ale oficjalnie samochód zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie w marcu tego roku.


 

Źródło: Ford, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze