Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo: szwedzka opowieść

Volvo należy do chińskiego koncernu Geeley od 2010 roku. Firma nie chce jednak, żebyśmy zapomnieli, gdzie znajdują się korzenie marki i nakręciła film, który jest melancholijnym powrotem do matecznika. Bardzo sentymentalnym spojrzeniem na szwedzkość. Pełnym liryzmu obrazem, który bardziej niż samą markę Volvo promuje region i kraj.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


volvo-sweden

Poetycko pokazany na filmie deszczowo-śnieżny klimat niewątpliwie miał wpływ na filozofię budowania aut przez Volvo. Napęd na cztery koła nie był dodatkowym wyposażeniem, ale koniecznością w tamtych warunkach pogodowych. Nacisk na rozwijanie systemów bezpieczeństwa, takie wynalazki jak trzypunktowe pasy (1959) czy choćby zagłówki przednich foteli (1968) oraz wiele innych rozwiązań wdrażanych po raz pierwszy na świecie przez szwedzki koncern łatwiej zrozumieć, jeśli spojrzy się na usytuowanie Szwecji na mapie. Test łosia, o którym świat usłyszał w 1997 roku za sprawą Mercedesa klasy A, magazyn Teknikens Varld przeprowadzał już w latach 70.

Ostatnim celem wyznaczonym przez firmę jest zredukowanie do zera liczby ofiar śmiertelnych wśród osób poruszających się samochodem marki Volvo. W centrum testowym w Goteborgu prowadzony jest projekt badawczy, który obejmuje rozwój technologii jazdy autonomicznej i testy bezpieczeństwa w warunkach zbliżonych do sytuacji w codziennym ruchu drogowym.

 

Źródło: Volvo


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze