Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Maserati MC12 Corsa

Jest tylko jedna Corsa godna uwagi – Maserati MC12 Corsa. Jeden z dwunastu egzemplarzy wyjechał na publiczną drogę w Monterey (Kalifornia).


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


maserati mc12 corsa

To zjawisko rzadko spotykane, bo Maserati MC12 Corsa powstało z przeznaczeniem na tor. Nie ma homologacji drogowej. Mogli je nabyć indywidualni klienci, ale z założeniem, że wóz będzie garażowany przez koncern i wykorzystywany jedynie podczas wyścigów lub specjalnych dni torowych. Przedstawiony egzemplarz jest prawdopodobnie jedynym Maserati MC12 Corsa, które po zastosowanych modyfikacjach zostało dopuszczone do ruchu ulicznego.

Model MC12 Corsa bazuje na Ferrari FXX. Jest napędzany silnikiem V12 o pojemności 6-litrów. Ma 755 KM (ponad 120 KM więcej od drogowej wersji) i waży tylko 1150 kg. Przekłada się to na przyspieszenie. Setka pojawia się na liczniku już po 3 s. W 2006 roku pojazd w kolorze „Blue Victory” kosztował okrągły milion euro (bez podatku).

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze