Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BYD Tang – chińska hybryda o mocy 505 KM

Rządy dynastii Tang to czas bogacenia się i rozwoju kulturowego Chin. Nie dziwi zatem wybór tej nazwy dla potężnej hybrydy, która ma zawładnąć rynkiem chińskich SUV-ów i zapewnić jego producentowi – firmie BYD – dobrobyt, szczęście i pomyślność.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


byd-tang-priced-1

BYD Tang bazuje na 2-litrowym turbodoładowanym benzynowym silniku, który wytwarza 205 KM i 320 Nm. Współpracują z nim dwa motory elektryczne, każdy o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 200 Nm. W sumie daje to 505 KM i 720 Nm i umiejscawia pojazd w rankingu najmocniejszych hybryd na świecie, obok takich aut jak Volvo XC 90 T8 ( 400 KM) czy BMW ActiveHybrid X6 (485 KM).

byd-tang-priced-3

BYD deklaruje, że Tang setkę łyka w 4,9 s, jest w stanie przejechać 85 km na energii elektrycznej, a jego spalanie to ok. 2 l/100 km. Cena wersji standardowej jeszcze nie została ustalona.

byd-tang-priced-8

byd-tang-priced-4

BYD oferuje również dwie specjalne wersje pojazdu: Limited (tylko 98 sztuk) i Ultimate Edition (200 sztuk). Cechują się lepszym wyposażeniem i luksusowym wykończeniem wnętrza. Ultimate Edition jest dodatkowo o 0,5 s szybsza od wersji standardowej. Ich cena to odpowiednio 300 000 juanów (ok. 48 256 dolarów) i 600 000 juanów (96 530 dolarów).

Chińscy obywatele kupując hybrydę mogą skorzystać z rządowego systemu subsydiów i ulg podatkowych (jest to uzależnione od regionu zamieszkania). W przypadku takiego auta jak BYD Tang Chińczyk może liczyć na dotację wynoszącą maksymalnie 80 000 juanów.

 
Źródło zdjęć: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze