Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Detroit Auto Show 2015 (2)


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Volvo XC90 R-Design

Volvo-XC90-R-Design-7

Volvo-XC90-R-Design-9

Spojler, większe wloty powietrza w zderzaku, chromowany wydech, metalowe obramowania okien i 22-calowe koła w opcji plus matowo-niebieski kolor. Wikingowie pokazali pakiet R-Design, który ma wzbudzać strach jak niegdyś prostokątny żagiel drakkara na horyzoncie.

Porsche 911 Targa 4 GTS

Porsche-911-Targa-4-GTS-2

W zeszłym roku w Detroit swój debiut miało Porsche 911 Targa 4 i 4S. Na tegorocznych targach zaprezentowano mocniejszą odmianę tego najpiękniejszego modelu Porsche w historii – 430-konne 911 Targa 4 GTS, które do setki rozpędza się w 4,3 s. Dostępny od marca samochód w Niemczech będzie kosztował 137 422 euro.

Porsche-911-Targa-4-GTS-1

Warto w związku z tym wydarzeniem przypomnieć film ilustrujący operację otwierania dachu. Powinien być on puszczany jako element terapii relaksacyjnej w komunikacji miejskiej, na dworcach kolejowych i w dużych centrach handlowych.

GS4 Trumpchi

GAC-GS4-Trumpchi-1

Chińska firma GAC Motor przedstawiła na targach małego SUV-a, który jest nijaki i niczym się nie wyróżnia. Gdyby chociaż Chińczycy skopiowali jakieś europejskie auto, jak to miało miejsce w przypadku firmy Landwind i ich klona Range Rovera Evoque. Nie tym razem.

GAC-GS4-Trumpchi-2

Trzeba jednak przyznać, że GAC Motor cechuje dobry PR. W materiałach prasowych możemy przeczytać, że samochód w odróżnieniu od japońskich kompaktowych pojazdów emanuje poczuciem powagi i mocy oraz że ma doskonałe proporcje i nowoczesny wygląd. GS4 Trumpchi będzie napędzany benzynowymi jednostkami o pojemności 1,3 l i 1,5 l (turbodoładowana) i dostępny tylko w Chinach.

Honda FCV

honda-fcv-detroit-10

honda-fcv-detroit-4

O napędzie wodorowym pisze się od dobrych kilku lat, kolejni producenci przedstawiają rozmaite koncepty, ale to Japończycy ze swoimi rozwiązaniami wysuwają się na pierwszy plan. Od 15 grudnia 2014 roku w Japonii jest w sprzedaży Toyota Mirai – pierwsze na świecie seryjnie produkowane auto na wodór. Honda FCV, która również zamiast silnika spalinowego ma ogniwa wodorowe, trafi do produkcji w 2016 roku. Szacowany zasięg ma wynosić 480 km, a tankowanie do pełna nie powinno zajmować więcej niż 5 minut. Pozostaje tylko rozwijać infrastrukturę.

Hyundai Santa Cruz

Santa Cruz Crossover Truck Concept

Koncepcyjny pojazd Hyundaia nazywany jest pickupem, chociaż ma z nim tyle wspólnego, co krzesło elektryczne z krzesłem z IKEI. Ładowność, masa holowanej przyczepy czy prześwit to cechy, które nie były brane pod uwagę przy tworzeniu tego auta. Ono ma wyglądać i wygląda. Posiada heksagonalną atrapę chłodnicy o strukturze plastra miodu oraz żółte lusterka, które współgrają z żółtymi uchwytami do mocowania ładunku, a te harmonizują z żółtymi zaciskami hamulcowymi, które z kolei pasują do żółtych końcówek wydechu. Można byłoby pojechać nim na imprezę do klubu Kokon albo do muzeum sztuki nowoczesnej, ale już niekoniecznie do tartaku po drewno. Dla zainteresowanych – pod maską umieszczono 2-litrowy turbodiesel o mocy 190 KM.

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze