Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes C111, berliński Fashion Week i niemieckie poczucie humoru

Lumberseksualny drwal za kółkiem eksperymentalnego modelu Mercedesa z lat 70. oznacza, że marka ze Stuttgartu flirtuje z modą. Do sieci został wrzucony 3-minutowy film, który jest częścią promocji odbywającego się w przyszłym tygodniu berlińskiego Fashion Week.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


mercedes-benz_c111-ii_concept_3

Panie zwrócą zapewne uwagę na tatuaże grającego główną rolę Justina O’Shea. My skupmy się na skrzydlatych drzwiach, klinowatym kształcie i pomarańczowym kolorze Mercedesa C111.

 

C111 to seria 4 pojazdów eksperymentalnych Mercedesa, które powstały w latach 60. i 70. Testowały możliwości rozwoju silników Wankla, sprawdzały zachowanie turbodoładowanych diesli i mocnych jednostek benzynowych. Były laboratorium na kołach dla innowacyjnych projektów aerodynamicznych (eksperymentowały ze stylem kammback, który cechował się odciętym tyłem nadwozia). Ustanowiły też kilka rekordów prędkości na torze Nardo we Włoszech. Ostatni prototyp C111-IV z 1979 roku, napędzany silnikiem V8 o mocy 500 KM, osiągnął zawrotne 404 km/h.

1969_Mercedes-Benz_C111_Research_Car_10

 

Źródło zdjęć: Mercedes, oldconceptcars.com, carstyling.ru


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze