Twój blog motoryzacyjny

Bestia z gwiazdą – Mercedes S63 AMG Coupe G-Power

Optymalizacja ECU i zwiększanie mocy silnika jest dla firmy G-Power chlebem powszednim. Mają na swoim koncie m.in. ekstremalne modyfikacje BMW M3 Tornado RS czy Hurricane RS Touring. Dla odmiany bohaterem ich ostatniego projektu został sam w sobie niezwykle szybki Mercedes S63 AMG Coupe.

g-power-s63-coupe-4

Pod maską auta znajduje się 5,5-litrowy silnik Twin Turbo V8, który seryjnie ma 585 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 900 Nm.

g-power-s63-coupe-2

Po interwencji firmy tuningowej G-Power wóz zyskał dodatkowe 120 KM i 100 Nm. 705-konna bestia rozpędza się teraz do setki w 3,8 s i zamyka licznik osiągając 330 km/h.

g-power-s63-coupe-1

g-power-s63-coupe-3

Specjalny moduł (Bi-Tronik 5 V1) zwiększający moc pojazdu to wydatek rzędu prawie 7 000 euro. Koszt kutych, 21-calowych aluminiowych felg Power Hurricane RR z oponami Michelin w zestawie jest jeszcze większy i wynosi ok. 9 000 euro.

g-power-s63-coupe-5

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze